Tenniksen alkeiskurssi Olarissa

SeuraSmash
PaikkaEspoo, Olarin tennishalli
KentätKenttä 3
Pvm01.02. - 02.02.2025
Tapahtuman nimiTenniksen alkeiskurssi Olarissa
Tapahtuman kuvausLue alta tapahtuman tiedot ja aloita ilmoittautuminen valitsemalla:

Smash ry:n jäsen: "Ilmoittaudu Seuran jäsenenä" -> Kirjautumalla saat jäsenalennuksen käyttöösi automaattisesti

Ei-Smashin jäsen: "Ilmoittaudu ei-jäsenenä"

Osallistuminen maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä verkkomaksulla. Järjestelmässä näet myös ajankohtaisen paikkatilanteen, ja jos kurssi on täynnä, voit ilmoittautua jonoon. Jos paikka vapautuu jonossa olevalle, tulee siitä sähköpostilla viesti sekä linkki, jolla voi vahvistaa osallistumisen ja maksaa osallistumismaksun. Kursseja ei voi maksaa liikuntaseteleillä tai muilla liikuntaeduilla. Ilmoittautuminen on sitova!

Alkeiskurssi järjestetään Smash Espoon Olarissa (Olarinniityntie 8). Kurssi pitää sisällään yhteensä neljä tuntia ohjattua tennisopetusta.

Alkeiskurssin tavoitteena on perehtyä tenniksen perusteisiin, oppia oikean lyöntitekniikan perusteet ja saada eväät omatoimiselle pelaamiselle. Kurssille osallistuminen ei edellytä aikaisempaa pelikokemusta. Alkeiskurssi on tarkoitettu aikuisille ja lähinnä aloittelijoille. Maila on mahdollista saada lainaksi kurssin ajaksi. Kurssi järjestetään sisätiloissa, joten varustaudu sen mukaisesti.

Käytämme kurssilla pääsääntöisesti pehmeämpiä palloja (minisoftis).

Lisätietoja kurssin sisällöstä Espoon aikuisvalmennuksen vastuuvalmentajalta Esa Palomäeltä sähköpostilla esa.palomaki@smash.fi.

Osallistumisen kurssille voi peruuttaa ainoastaan sairaustapauksissa osoitteeseen esa.palomaki@smash.fi jolloin palautamme osallistumismaksun.
LajiTennis
IkäryhmäAikuiset
Aika12:00 - 14:00
Hinta/hlö109 €
(jäsen 93 €)
Ilmoittautuneita6 (12) / 6
Jonotus sallittuKyllä
Vain jäsenilleEi
Ilmoittautumisen peruutusrajaKatso seuran tapahtumasivulta peruutusehdot tähän tapahtumaan
Lisätty25.11.2024 12:46

Tapahtuma on jo päättynyt.